Sparta Białołęka

Uczniowski Klub Sportowy

Nie zawsze wygrywa ten, kto osiągnie najlepsze wyniki

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów

W dniach 8-9 maja w Hotelu Marriott przy Lotnisku Chopina rozgrywały się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów.

W stawce były 34 drużyny z całego Mazowsza, w tym dwie drużyny UKS Sparta Białołęka.

Niestety w tym roku żadna drużyna nie osiągnęła wysokiej lokaty, pierwsza drużyna zajęła 20 miejsce, natomiast druga 30, wpływ na wynik na pewno miało brak udziału w turniejach od dłuższego czasu oraz brak podstawowego składu we wszystkich rundach.

Po pierwszym dniu Mistrzostwa UKS Sparta I zajmowała bardzo dobre 10 miejsce z niewielką stratą do podium, w drugim dniu po szóstej rundzie walczyliśmy o dobre miejsce, natomiast w ostatniej dostaliśmy Polonię Warszawa w której grali bardzo dobrze gracze (finaliści Mistrzostw Polski).

W składzie UKS Sparta II grali przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy przyjechali nabrać doświadczenia w tego typu rozgrywkach i niektórzy indywidualnie uzyskali bardzo dobre wyniki m.in. Mateusz Chrulski 5,5 pkt na 7 możliwych.

Dobrym wiadomością jest to, iż pierwszy jak i drugi skład UKS Sparta Białołęka reprezentowali stosunkowo młodzi gracze, którzy za rok będą mogli w tym samym składzie powalczyć o lepszą lokatę.

UKS Sparta Białołęka I występowała w następującym składzie:

Bartek Czerwiński, Wiktor Sewera, Tymon Sysiak, Maciek Czerwiński, Julia Nawalaniec, Aniela Borucka

UKS Sparta Białołęka II:

Tymon Kłoda, Wiktor Regulski, Mateusz Chrulski, Dawid Kowalski, Darek Regulski, Cyryl Iwanicki, Ewelina Regulska oraz Paulina Regulska.

Pliki cookie pozwalają nam oferować lepsze usługi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz ich wykorzystywanie. Chcę dowiedzieć się więcej