Sparta Białołęka

Uczniowski Klub Sportowy

Nie zawsze wygrywa ten, kto osiągnie najlepsze wyniki

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza juniorów w szachach

W dniach 7-8 kwietnia w szkole podstawowej przy ulicy Szadkowskiego na Bemowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza juniorów w szachach. UKS Sparta w okrojonym składzie (bez 3 zawodników z głównego składu) startowała z 19 numerem startowym na 24 i nie zapowiadało się ciekawie. Mimo mocnych składów oraz mimo bardzo młodego składu Sparty na dwóch pierwszych szachownicach gdzie grali 18-latkowie my wystawiliśmy dwóch 15-latków a na deskach młodszych do lat 14 dwóch zawodników po 9 lat i dwóch po 12, daliśmy radę i zajęliśmy wysokie 9 miejsce. Zawodnicy dzielnie walczyli w każdym meczu i pozostawili za sobą o wiele silniejsze drużyny.
Wielkie gratulacje dla Michała Adamowicza za fantastyczny wynik indywidualny,który zdobywając 6pkt na 7 możliwych zajął 3 miejsce na Mazowszu na szachownicy drugiej. Michał miał tyle samo punktów co złoty i srebrny medalista lecz przegrał punktacją pomocniczą (ich drużyny były wyżej).
 
Skład Sparty:
 
Tymek Seń
Michał Adamowicz
Wiktor Sewera
Dawid Kowalski
Ewelina Regulska
Aniela Borucka
 
Gratulujemy
 
UKS Sparta Białołęka
 

Pliki cookie pozwalają nam oferować lepsze usługi. Korzystając z naszej strony, akceptujesz ich wykorzystywanie. Chcę dowiedzieć się więcej