Sparta Białołęka

Uczniowski Klub Sportowy

Nie zawsze wygrywa ten, kto osiągnie najlepsze wyniki

Turniej szachowy 27-28.04.2019r

W dniach 27-28.04.19r. w szkole przy ulicy Leśnej Polanki 63/65 odbył się turniej szachowy organizowany przez UKS Sparta Białołęka.

Turniej prowadzony był w dwóch oddzielnych grupach A i B.
W grupie A grać mógł każdy chętny z minimum IV kategorią szachową, natomiast w grupie B osoby bez kategorii szachowej oraz z maksymalnie V kategorią.

W turnieju B wystąpiło 26 zawodników, w tym kilku zawodników i zawodniczek naszej sekcji. Turniej wygrał Jesionek Paweł, natomiast najlepszy z UKS Sparta okazał się Filip Panas, który zajął 7 miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ania Pawłowska, drugie miejsce przypadło naszej 9-letniej zawodniczce Paulinie Regulskiej, która oprócz srebra zdobyła również IV kategorię szachową. Najmłodszą zawodniczką turnieju została również zawodniczka ze Sparty Martyna Kowalska.

W dwudniowym turnieju A wystartowało 38 zawodników.
Zawodnicy przyjechali z różnych miast np. Ciechanów, Pułtusk, Grodzisk Mazowiecki, Legionowo, Konstancin, Raszyn, Wołomin, Marki czy nawet z województwa Łódzkiego co świadczy o dużym zainteresowaniu naszym turniejem.
Listę startową otwierali czołowi polscy juniorzy, w tym Mistrz Polski z 2017 roku do lat 8, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy.

Turniej wygrał wyżej opisany szachista Bartosz Bartodziej z Polonii Warszawa z wynikiem 6,5/7. Drugie miejsce zajął zawodnik Sparty Bartłomiej Czerwiński (5,5/7), który jako jedyny "urwał" pół punkty zwycięzcy turnieju. Był to dla Bartka świetny występ, ponieważ ograł wyżej notowanych zawodników. Na trzecim miejscu uplasował się Filip Klim (5/7), czołowy polski szachista do lat 12 z Polonii Warszawa.
Najlepszą zawodniczą została Kasia Pastuszko z UKS Czternastki Ursus, finalistka Mistrzostw Polski do lat 12, która wyprzedziła punktacją pomocniczą drugą Jagodę Dzierzgowską z Polonii Warszawa oraz Kingę Marczyk z K. Sz Dwie wieże Rzgów, obie finalistki Mistrzostw Polski do lat 10. (Wszystkie po 4pkt z 7)
Świetny występ zanotowali zawodnicy Sparty Wiktor Regulski oraz Mateusz Chrulski, którzy uzyskali III kategorię szachową.